EMAİL BİLGİLERİ info@ardesavguvenlik.com.tr

7/24 WHATSAPP
0549 765 50 01

ÇALIŞMA SAATLERİ
Pzt - Cm 08:30 - 19:30

TEKLİF İSTEYİN
TEKLİF İSTEYİN

BLOG

0212 551 67 68
info@ardesavguvenlik.com.tr

TÜRKİYE ‘DE İLK ! YAKA KAMERALI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ

ARDESAV (Araştırma Destek Savunma) Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri, teknolojide olan gelişimi yakından takip ederek, oluşan yenilikleri Çalışma planı altında kullanıma sunar.

Özel Güvenlik Görevlilerimizin görev yapmış oldukları noktalarda meydana gelen olaylarda, yaka kamerası sayesinde video kayıt edilerek, personelimizin olaylar karşısında iletişimi, tutumu, müdahalesi nin yanı sıra karşısındaki şahıs veya şahısların suç teşkil eden durumlarının görsel olarak kaydı alınmaktadır.

Yaka kamerasının Özel Güvenlik Görevlisi tarafından kullanılması aynı zamanda caydırıcı özellikte olması, oluşabilecek suç veya unsurlarının oluşmadan önüne geçilmesini sağlıyor.

Kolay kullanımı, mikro card kayıt özelliği, hafifliği ve küçük boyutlarda, 8mp kamera özelliği olan yaka kamerasının taşıması ve bünyemizde bulunan Bütün Özel Güvenlik Görevlileri tarafından kullanılması sağlanmaktadır.


Proje otomasyonu, görev yoğunluğu göz önünde bulundurularak, Özel Güvenlik Görevlilerimizin kullanmakta olduğu Yaka kameralarının görev yeterliliği ve kayıt süresi fark alanlarını en aza indirmek amacıyla, Yaka kameralarının verimliliği yükseltilerek Aksiyon tipi muhafazalı kameraların Özel Güvenlik Görevlilerimiz tarafından kullanımı sağlanmaktadır.

Bu uygulama ile Suç oranları değerlendirmesinde, Görev yapmış olduğumuz Özel Güvenlik Görevlililerimizin projelerimizde %90 oranında başarı sağladığı görülmüştür.

Özel Güvenlik Görevlilerimizin, yaka kamerası ile Yapılan uygulamalar sırasında Görev gereksinimlerinin tarafından yerine getirilmesinin kendilerine verdiği öz güven sayesinde Özel Güvenlik talimatları doğrultusunda müdahalelerin yapılarak, kalabalık ve olay kontrollerin sorunsuzca yapılması sağlandığı görülmüştür.

ARDESAV (Araştırma Destek Savunma) Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri Yapmış olduğu uygulamalar ve çalışmalarında Özel Güvenlik Sektörü içerisinde Türkiye'de ilklerin öncüsü olmanın gururunu yaşamaktadır. 

Yaka Kameralı Özel Güvenlik Görevlisi uygulaması ile hedeflenen başarıyı sağlamamıza rağmen, uygulamadan rahatsız ve Özel Güvenlik Görevlisinin, kamera ile Fotoğraf almak, video kayıt yapmak vb. hakları olmadığı yönünde Özel Güvenlik Görevlilerimiz ve şirketimiz hakkında şikayetler ve tepkiler oluşmaktadır. 

ARDESAV (Araştırma Destek Savunma) Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri olarak, Kişi temel hak ve Hürriyetlerini kısıtlayıcı, mahrem ve özel alanlarına saygılı olarak yapmakta olduğumuz uygulama Özel Güvenlik Görevlisin yetki ve sorumluluk bölgesi içerisinde bulunan Kamuya açık alanlar, Site ve Toplu Konutlarda ise Ortak alan olarak tabi görülen alanlar içerisinde ve Özel Güvenlik Görev Noktalarında kullanımı sağlanmaktadır. Özel Güvenlik Görevlilerimiz tarafından Mahrem oluşturan durum ve olaylarda, Özel alanlar içerisinde, dairelerinde vb. ortamlarda kayıt ve görüntü alınması yapılmamaktadır. Özel Güvenlik Görevlilerin bu ve benzeri durumlar hakkında bilgi ve Eğitim verilerek kamera kullanımı sağlanmaktadır.

ARDESAV (Araştırma Destek Savunma) Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri olarak TÜRKİYE genelinde hizmet vermekte ve Marmara Bölge Müdürlüğümüz kapsamında direkt olarak  İSTANBUL , ÇORLU , TEKİRDAĞ KOCAELİ , GEBZE İZMİT , YALOVA , SAKARYA , BURSA , BALIKESİR , ÇANAKKALE Projelerimiz kapsamında uygulamanın Özel Güvenlik Görevlilerimiz tarafından işleyişi birebir olarak gözlenmektedir.


Yaka Kamerası uygulaması ile Özel Güvenlik Görevlisinin Üniformasında teçhizatının bir parçası olması, Özel Güvenlik Görevlisin kendine olan güven duygusunun ve Görev bilincinin artmasına sebebiyet vermiştir. Özel Güvenlik Görevlisi yapılan uygulamaların tepki ve şikayetler ile kendisinin pasifize etmeyeceğinin farkında olarak, bu gibi durumlarda kayıt alınması ile durum ve olaylar doğrultusunda kendisinin Özel Güvenlik talimatı doğrultusunda hareket ettiğini ifade etmek ile birlikte yaşanan sorunların Özel Güvenlik talimatı doğrultusunda yapılan uygulamalara muhalif kesimlerce meydana gelindiğini ispatlamış olmaktadır. 

Özel Güvenlik Görevlisi tarafından Meydana gelen adli olaylara müdahale sırasında yaka kamerası kullanımı, olayın failinin tespiti ve olayın meydana gelişi Özel Güvenlik Görevlisi sırasında yapılan müdahalenin orantılı ve yasal koşullar altında olmasının yanı sıra adli süreç içerisinde delil niteliği taşıması ayrıcalığı vardır. 

Özel Güvenlik Görevlisi tarafından Hizmet verilen projelerimizin Ana Giriş ve Çıkış Noktalarında Özel Güvenlik Görevlisi tarafından Yaka Kamerası kullanımının ve Kayıt alımı yapıldığında dair Uyarı İkaz panoları asılarak, Proje kapsamında çalışan personellerin, Misafirlerin, katılımcı veya kat maliklerinin bilgilendirilmeleri yapılarak, Özel Güvenlik Görevlisinin yaka kamerası uygulamasında görülen sıra dışı durumun bilgi aktarımı yapılmaktadır.


<

ARDESAV Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri olarak; insan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı, Her insanın temel hakkı olan daha güvenilir, daha temiz, daha iyi, daha güzel, ortamda yaşamasını temel felsefe edinen, yüksek kalite anlayışının hakim olduğu bir güvenlik kavramı öne çıkarılarak, işletmelerin Özel Güvenlik personeli ihtiyaçlarını temin etmektir.

ARDESAV İnovasyonu itici güç olarak kullanarak, Özel Güvenlik görevlisinin sorumlu olduğu proje de nokta hizmetinin en iyi şekilde denetim, kayıt ve takip görevlerini devamlı olarak en iyi şekilde yapabilmesi amaçlandırmış, kalite programı dahilinde, Eğitim, Denetim faaliyetlerini Ödüllendirme sistemi ile pekiştirmiştir.

 

ARDESAV Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri olarak; 5188 Sayılı Yasa ile yeniden şekillenen özel güvenlik sektörü içindeki deneyimimiz ve kabiliyetimizle, toplumsal sorumluluğun bilincinde olarak; bilgi çağının gerektirdiği duyarlılık ve modern yaşamın ihtiyaçları doğrultusunda, elde ettiği tecrübe ve deneyimi hazırladığı eğitim programları ile personeline aktarıp, hatasız hizmet vermeyi planlayarak; saygılı, güvenilir, kaliteli ve müşteri odaklı hizmet anlayışlarıyla sektöründe aranan markası olmaktır.